Stoisz w miejscu, choć bardzo chciałabyś iść na przód. Zastawiasz się co nie pozwala Ci ruszyć, skąd te blokady i jak sobie z nimi poradzić. Myślisz co poprawić w swoim działaniu, żeby było lepiej, szybciej, efektywniej. Walczysz o idealną formę każdej pracy, ba nawet każdej czynności. Nie wystarczy Ci, że coś robisz – odzywająca się w Tobie Pani Perfekcyjna chce, żeby efekt końcowy był IDEALNY. Ile czasu zajmie Ci zorientowanie, że długo tak się nie da, że perfekcjonizm pod żadnym względem nie jest dobrą ani wygodną strategią na życie? 

Uważaj, bo plan bycia perfekcyjną niesie za sobą niebezpieczeństwo!
Wiesz czym może skończyć się perfekcjonizm?

  • Twoją frustracją,
  • blokadą i przeszkodą w skutecznym działaniu,
  • brakiem radości z tego co tu i teraz.

Pożytek czy szkoda?

Rozłóż perfekcjonizm na czynniki pierwsze, a okaże się, że tak naprawdę więcej na nim tracisz niż zyskujesz. Pomyśl ile czasu możesz zaoszczędzić, odpuszczając sobie i innym.
Perfekcjonizm opiera się trochę na fałszywych przekonaniach, wydaje nam się, że to dobrze, że dążymy do tego, żeby być jak najlepszymi pracownikami, mamami itd.I rzeczywiście to znakomicie, jeśli zależy Ci na rozwoju, ale pamiętaj, żeby robić to z głową i przede wszystkim z dystansem do niepowodzeń. Nie zawsze jest tak, że dając z siebie  100%, efekt zwraca nam się w takiej samej proporcji. Przecież nie wszystko co robimy jest zależne tylko i wyłącznie od nas, prawda? I nawet jeśli czasem coś się nie uda, to nie musi to być od razu powód do niezadowolenia z siebie.

Zmiany

Jeśli masz dość manii idealności i chcesz to zmienić, spróbuj od jednej, niewielkiej rzeczy. Nie rzucaj się na zmiany w trybie: „zmienię wszystko i od razu” bo to najczęściej jest wynikiem niepowodzeń. Najskuteczniejszą metodą jest stawianie kroku za krokiem.

Co możesz zrobić na początek:

  • nie złość się na siebie, jeśli nie zrobisz wszystkiego tak, jak zaplanowałaś,
  • nie odkładaj niczego np. publikacji swojego wpisu na bloga, bo wydaje Ci, że może być lepszy,
  • nie denerwuj się, że w domu jest bałagan, przecież to nie koniec świata,
  • pozwalaj sobie na odpoczynek i relaks
  • zaakceptuj błędy
  • dopuść do głosu spontaniczność

 

Perfekcjonizm przeszkadza też w życiu autentycznie. Dlatego mam dla Ciebie mały prezent – 10 wskazówek dotyczących życia całym sercem według Brené Brown z książki Rosnąc w siłęPowieś w widocznym dla siebie miejscu i praktykuj!

POBIERZ TUTAJ

 


 

Podczas pracy w ramach programów mentoringowych walczymy też m.in. z perfekcjonizmem! Sprawdź nad czym jeszcze można popracować na mentoringu!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ TUTAJ!

Dodatkowo, decydując się na zakup do czwartku 29.06.17 do północy na hasło: LIDERKA3 otrzymasz zniżkę 3% oraz wybrany pakiet: webinar+ PDF.

ZNIŻKA 3%,  obowiązuje do piątku 30.06.2017 do północy (już bez pakietu webinarowego)