Marzyłam o tym, by wpis o Mapie Marzeń pojawił się tutaj końcem roku jako prezent dla Was.

Jednak nie czułam się kompetentna, by go napisać, bo Mapy Marzeń nigdy jeszcze nie robiłam. Chociaż marzyć potrafię i wiele z moich marzeń się spełniło! Tak intensywnie o tym myślałam, że niespodziewanie ten temat wypłynął na naszym Eliksirze Motywacji online z Jolą z Łysej Góry.  Co więcej, ja tę mapę zobaczyłam i poczułam to całą sobą, że bardzo chcę Wam ją pokazać.

Joanna Nogal – coach i trenerka rozwoju osobistego

zgodziła się napisać gościnny wpis dla czytelniczek Kobiecej Siły. Dodatkowo mamy nagranie audio, którego można słuchać siedząc wygodnie w fotelu i przygotowując się do zrobienia własnej Mapy Marzeń na 2015 rok. Jestem bardzo podekscytowana i ciekawa Waszego odbioru. Dajcie poprowadzić się do Krainy Marzeń i pochwalcie się potem swoimi mapami. 🙂

mapa marzen foto AN

 

UWAGA: STREFA MARZEŃ

WSTĘP TYLKO DLA LUBIĄCYCH POBUJAĆ W OBŁOKACH !!!

Jeżeli w tym momencie pokręciłaś nosem – możesz skorzystać z innej opcji:

 •  Jakoś to będzie.

 •  Szkoda czasu na chodzenie z głową w chmurach.

 •  Twardo stąpam po ziemi i nie oderwę się od niej nawet na centymetr.

Wybór należy oczywiście do Ciebie.

 

Gdybyś jednak miała ochotę zajrzeć do STREFY MARZEŃ, mam dla Ciebie kilka propozycji.

Po pierwsze, drugie i piąte: usiądź wygodnie w fotelu (na podłodze, poduszce, kanapie, krześle – do wyboru, do koloru), przykryj się kocykiem, napij się ……….. (to na co masz teraz ochotę), włącz ………….. (to czego lubisz słuchać), popatrz przez okno, na ulubiony obraz albo zamknij  oczy. Zrób wszystko czego potrzebujesz, żeby wylogować się na czas jakiś z życia codziennego. I zacząć śnić. O sobie. O swoim życiu. O swoim biznesie. Powiedzmy, że miałoby się to wydarzyć w 2015 roku.

 

Zobacz siebie swoimi oczami w sytuacjach, w których chciałabyś się znaleźć:

 • Jaka jesteś, jak się czujesz, jak wyglądasz ?

 • Z kim się spotykasz, o czym rozmawiasz ?

 • Co Cię ekscytuje, sprawia radość, wywołuje uśmiech na twarzy ?

 • W jakich miejscach przebywasz ?

 • Co dla Ciebie jest ważne ?

 • Co sprawia, że czujesz się spełniona ?

 • Kto jest obecny w Twoim życiu ?

 • Co daje Ci poczucie obfitości ?

 • Zadaj sobie pytanie, na które chcesz odpowiedzieć.

Wizualizuj. Poczuj to w ciele. Rozejrzyj się po swoim wymarzonym świecie. Jaki on jest.

Poszukaj symboli dla wszystkich elementów, z których chcesz żeby się składał.

Uwzględniając wszystkie, ważne dla Ciebie obszary życia.

 

Weź dużą kartkę papieru,

to po szóste, siódme i dziesiąte. I popatrz na nią uważnie i poczuj, gdzie chcesz umieścić te wszystkie elementy. Jak chcesz zagospodarować tą przestrzeń. Jak ma wyglądać Twoje wymarzone życie w ciągu najbliższego roku.

A teraz zacznij wycinać/wyrywać wszystko czego potrzebujesz z gazet. Wybieraj zdjęcia. Rysuj. Maluj. Przyklejaj. Pisz. Sprawdzaj czego naprawdę potrzebujesz. Znowu coś przyklej, przeklej, dorysuj, dopisz, domaluj.

 

Bądź Twórczynią. Kreatorką Swojego Życia.

Skończ wtedy, kiedy poczujesz, że to już koniec, że Twoja TWOJA MAPA MARZEŃ jest gotowa.

Przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę. Przywoływanie do swojego życia tego czego chcemy.

Warto sprawdzać, co dobrego wniesie spełnione marzenie. Czy to jest na pewno coś, czego potrzebujemy. Dlaczego to jest takie ważne ? Bo marzenia się spełniają. Kiedy marzysz nie musisz wiedzieć czy to jest możliwe czy nie. Nie musisz znać sposobu realizacji twojego marzenia. Oczywiście nie chodzi o to, żeby leżeć i nic nie robić. Działanie jest tutaj kluczowe. I bycie uważną na to co się pojawia. Dzięki Mapie Marzeń nasz umysł jest zaprogramowany na wyszukiwanie możliwości umożliwiających spełnienie marzenia. Nagle poznajemy odpowiednich ludzi, znajdujemy się we właściwym miejscu i czasie, dzieją się „dziwne” rzeczy…

 

Kiedy przyklejałam na swojej Mapie Marzeń czerwony Golden Gate Bridge bardzo, ale to bardzo chciałam pojechać do San Francisco.

Nie wiedziałam kiedy, jak i za co, ale czułam, że jest mi to bardzo potrzebne. Że będzie to bardzo ważna dla mnie podróż.

Jakiś czas potem pojechałam do banku zamknąć konto, którego dawno nie używałam. Okazało się, że są na nim pieniądze – wpłacone przez instytucję, która uregulowała zaległą płatność. Po półtorej roku od daty wystawienia rachunku!!! A wydawało mi się, że już nie odzyskam tych pieniędzy. Tak to właśnie działa. Stwórz swoją Mapę Marzeń. Powieś w widocznym miejscu. Ciesz się jej widokiem. I koniecznie zauważaj sprzyjające okoliczności – pomóż spełnić się

swojemu marzeniu. Bądź przygotowana na skorzystanie z pojawiających się okazji : )

Spełnienia marzeń!

Joanna Nogal

http://www.joannaamnogal.pl/

Coach i trenerka rozwoju osobistego. 

Wspiera kobiety w odkrywaniu i budowaniu świadomości finansowej oraz w odkrywaniu i podążaniu swoją ścieżka serca. Wszystko po to, żebyśmy – my kobiety – miały tyle pieniędzy w swoim życiu, ile potrzebujemy.

Kobieta szczęśliwa. Uwielbia tańczyć, podróżować i grać w gry planszowe.

 

POSŁUCHAJ AUDIO NA TEMAT MAPY MARZEŃ I DAJ SIĘ POPROWADZIĆ DO KRAINY MARZEŃ! 🙂 kliknij tutaj 

Asia Nogal foto