Cel kampanii społecznej

„Miej odwagę, żyj uważnie i z pasją”

 

Kiedy mówię „akcja”, myślę o jednorazowym działaniu.

Kiedy mówię „kampania społeczna”, myślę o działaniach, które prowadzą do zmian w myśleniu, które poruszają, które dają do myślenia, myślę o wielu działaniach.

Dlatego kampanią społeczną nazywam szereg akcji związanych z ideą „Miej odwagę, żyj uważnie i z pasją”.

Ta kampania skierowana jest do kobiet. Chcemy zwrócić uwagę na to, że pasja jest czymś, co ubogaca nasze życie, jest źródłem radości, dodaje nam odwagi, siły i pewności siebie.

Marzymy o tym, by każda kobieta pozwoliła sobie na pasję, począwszy od najmłodszych kobietek, które potrzebują mądrego, uważnego wsparcia dorosłych. W ten sposób buduje się kobiecą siłę dziewczynek już od dzieciństwa. Kiedy one dorosną, będą miały odwagę do życia z pasją i pozostaną uważne na innych, bo tej uważności nauczyły się od swoich najbliższych.

razem-bw-z-logiem

 gggggggggggg

Wspieranie kobiet na co dzień.

Każdy czytający te słowa, czy oglądający video może włączyć się do akcji „Miej odwagę, żyj uważnie i z pasją” robiąc drobne rzeczy w środowisku, w którym żyje.

Zadałam pytanie kobietom, jak konkretnie wspierają kobiety ze swojego otoczenia w odważnym i uważnym życiu z pasją. I padły m.in. takie odpowiedzi:

  • „Zabieram swoją córkę na zajęcia rozwojowe i spotkania kobiet z pasją.” (Wiolla)
  • „Codziennie dzwonię do mamy, bo choć nie mieszkamy razem, chcę być na bieżąco z jej życiem i sprawami, problemami i radościami.” (Ewelina)
  • „Aktywnie współtworzę wokół siebie środowisko wspierające kobiecą twórczość, moje spotkania z koleżankami to zawsze robienie miejsca na pasje w życiu.” (Maja)
  • „Słucham, uwielbiam je komplementować, bywa, że ukochanym babeczkom kupuję kwiaty z radości spotkania! Baby są wyjątkowe!” (Nadia)
  • „Daję otaczającym mnie kobietom wiarę w ich możliwości. Często same mają zaniżone poczucie wartości, a jak ktoś obok wierzy, że potrafią spełnić swoje marzenia, to dodaje im to siły i skrzydeł.” (Katarzyna)
  • „Motywuję swoim przykładem i krótkimi liścikami do aktywnego życia i zdrowego odżywiania” (Kinga)
  • „Kupujemy z siostrą bilety dla mamy, a to do kina, do teatru, zabieramy ją do kosmetyczki, czy do fryzjera.” (Sabina)

Jak widać można dawać wsparcie na wiele różnych sposobów! Życie z pasją to postawa życiowa, to wprowadzenie równouprawnienia dla serca, rozumu, duszy i ciała, niech każda nasza część ma takie samo prawo głosu!

 

Budowanie kobiecej siły od najmłodszych lat.

Jeśli jesteśmy rodzicami, wspierajmy swoje dzieci przynajmniej codzienną rozmową na temat tego, co je zachwyca, czym się interesują.

Oto kilka inspiracji, jak można na co dzień wspierać córki, by miały odwagę żyć z pasją, by były uważne na siebie i innych.

Bożena – mama Julki i Emilki

„Staram się przekazać moim córkom to, co najważniejsze, czyli że pewność siebie nosimy w sobie, zawsze, jak i zamiłowanie do wybranych zainteresowań, pasji. Trzeba tylko nauczyć się po to sięgać, bo ta pewność siebie w wielu sytuacjach jest łatwo dostępna, choć zdarza się o tym zapominać. Szermierka i plastyka zagościły u nas na dłużej, ponieważ pasja dodaje odwagi i sił każdemu, dzieciom także.”

Joanna – mama Oliwii

„Często oglądamy z córką programy przyrodnicze, rozmawiamy o przyrodzie, na spacerach obserwujemy, czytamy książki. To fantastycznie spędzony wspólnie czas. Dobra relacja z rodzicami również jest fundamentem pewności siebie. Dlatego staram się Jej nie ograniczać w zdobywaniu kolejnych doświadczeń. Uczę, żeby żyła w zgodzie z samą sobą i miała siłę oraz odwagę, by spełniać marzenia, bo tak naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych, niektóre są tylko trudniejsze do wykonania. Za to satysfakcja i radość z efektów – bezcenne.”

Sylwia – mama Wiktorii

„Moja córka od najmłodszych lat uwielbia zwierzęta i jest bardzo wyczulona na ich bezpieczeństwo, co przejawia się w ratowaniu zabłąkanych psów, kotów lub ptaszków ze złamanymi skrzydłami. I pomagam jej w tym. Swoją pasję zaczęła również utrwalać na zdjęciach. Zawsze zachęcam ją do kreatywności, inspiruję do twórczego myślenia, chwalę wszelkie przejawy ciekawości poznawczej i uczę wyrażania własnego zdania, by była pewna siebie i silna swoją pasją.”

 

Gadżety z hasłem i kobiece projekty.

Jeśli chcesz zamanifestować poparcie dla kampanii, możesz zakupić kubek, koszulkę, czy torbę z hasłem „Miej odwagę, żyj uważnie i z pasją” w zakładce sklep.  Dwa złote z każdego sprzedanego gadżetu przekazywane jest na poczet  kobiecych projektów, których celem jest budowanie kobiecej siły. W miesiące nieparzyste wysyłam pieniądze na rzecz projektu Mamy Mamom Fundacji Origo (doule pomagają samotnym, często młodocianym matkom w okresie okołoporodowym, dają im realne wsparcie i dodają sił w tym pięknym, lecz trudnym czasie kobiet). Natomiast w miesiące parzyste wspieram Stowarzyszenie Kobieca Transsmisja i jego projekt Karioka Girsl Rock Kamp, który polega na organizowaniu muzycznych obozów dla nastolatek, w czasie których dziewczynki uczone są gry na instrumentach rockowych i współdziałania, współtworzenia, współbrzmienia w zespole. Gorąco zachęcam do włączenia się do tej kampanii. Więcej na temat powyższych projektów przeczytasz w artykule Wierzę w ludzi, a nie w pechowe piątki trzynastego.

Kubek - Kobieca SiłaKobieca Sila - torbaKobieca Sila - koszulka

 

 

 

 

 

logokrr5ORIGO logpo

 

 ggggggggggg

Podziękowania dla zaangażowanych

Nakręcony film jest wypowiedzią wielu osób, które zaangażowały się w jego stworzenie. Na planie widzimy cztery kobiety i cztery dziewczynki, jednak jest on wynikiem pracy wielu wspaniałych osób, którym bardzo dziękuję.

Jestem szczęśliwa, że tyle osób uwierzyło razem ze mną w sens tej kampanii i aktywnie zaangażowało się w produkcję video.

Wielkie podziękowania dla Joanny Mężyk, która jako pierwsza dowiedziała się o tym pomyśle i z ochotą włączyła się do projektu udostępniając również swoje studio fotograficzne. Dziękuję Sylwii Karpińskiej, która również przyklasnęła i zgodziła się wystąpić z córką. Dziękuję Bożenie Wojtanowskiej, która nie zastanawiała się ani chwili, tylko wraz z córkami poparła projekt i włączyła się w niego. Wielkie dzięki dla Zbigniewa Filara i jego ekipy telewizyjnej za nagranie materiału filmowego i przekazanie go do postprodukcji oraz za emitowanie video w swojej telewizji. Mirosławowi Dryli dziękuję za to, że poświęcił swój cenny czas i umiejętności, zajął się postprodukcją, by film miał profesjonalny charakter. Podziękowania ślę Ewie Langer z zespołem za udostępnienie kawałka utworu Żelpen, dzięki temu mamy video ze świetną muzyką polskiego kobiecego zespołu. Wielkie podziękowania dla Karoliny Jermak za karmienie nas podczas pracy na planie filmowym. Nasz wygląd zawdzięczamy Magdzie Katrze, Justynie Kołodziej, Patrycji Połeć i Katarzynie Patynie – cudownie nas wyszykowałyście dziewczyny! Autorem nadruków na gadżetach jest Janusz Kołton, dzięki za Twój wkład! Wielkie podziękowania dla Oli Dźwierzyńskiej za pomoc i wsparcie, dziękujemy Dyrekcji Centrum Sztuki Mościce za zaufanie i możliwość emisji filmu w Kinie Millenium w Tarnowie.

loga

Lista linków zaangażowanych w kampanię osób/firm/instytucji (kolejność przypadkowa).

 

 

Zobacz video i napisz, jak jeszcze można wspierać kobiety i dziewczynki w uważnym i odważnym życiu z pasją?

 

Napisz, jak to jest u Ciebie, zainspiruj innych.

Masz jakiś swój ulubiony sposób na wspieranie dziewczynek i kobiet w życiu z pasją?

Podyskutujmy o tym. 🙂