Alfabet Kobiecej Siły

.

Czym jest determinacja?

Dla mnie to wewnętrzna siła, która sprawia, że pomimo oporu idziemy naprzód, przesuwamy wewnętrzne granice i robimy rzeczy pozornie niemożliwe. Dla jednej z nas to będzie zgubienie dziesięciu kilogramów, dla innej wystąpienie publiczne przed szerszym audytorium, a jeszcze dla innej zmiana pracy. Im częściej opuszczamy własną strefę komfortu, tym łatwiej przesuwamy kolejne granice. Niestety, nieodmiennie towarzyszy temu obawa przed porażką oraz krytyką otoczenia.

 

.

Co zawdzięczam determinacji?

Dzięki mojej determinacji zostałam mamą. Fakt, dla niektórych nie jest to trudne. Mnie zajęło dziesięć lat. Dosłownie. Za moją cierpliwość zostałam sowicie wynagrodzona. Podwójnym szczęściem  i podwójnym trudem.

Kiedy zostajesz mamą, nic już nie jest takie, jak wcześniej. Doba trwa dłużej, a mimo wszystko coraz trudniej upchnąć w nią wszystko, włosy na nogach rosną szybciej, słuch się wyostrza, wychwytujesz najsłabsze kwilenie zza ściany i stajesz na równe nogi, smaki się zmieniają, nie zauważasz, że pijesz zimną kawę. Co tu dużo mówić. Jesteś zupełnie innym człowiekiem. I znów potrzeba dużej determinacji, by dowiedzieć się, kim teraz jesteś i czy w ogóle jesteś, bo domownicy wyrzucili cię na sam koniec łańcucha pokarmowego.

 

.

Jak odzyskałam to, co zgubiłam?

Ta sama siła, która pomogła mi zostać mamą, wepchnęła mnie również do pociągu w poszukiwaniu nowej siebie i definicji szczęścia. Przez pół roku podróżowałam po Polsce i rozmawiałam z kobietami spełnionymi, w nadziei, że uda mi się odnaleźć coś, co gdzieś po drodze zgubiłam. Tak powstała książka „Wszystko mam w sobie. Rozmowy z kobietami o szczęściu i spełnieniu”, dzięki której odzyskałam siebie.

Bo determinacja dla mnie to wewnętrzna siła, która sprawia, że pomimo oporu idziemy naprzód, przesuwamy wewnętrzne granice i robimy rzeczy pozornie niemożliwe.

.

Czym dla Ciebie jest determinacja?

Czy uważasz, że determinacja jest kobieca?

 

.


Dorota Barczak Perfikowska

Autorką artykułu jest Dorota Barczak Perfikowska – mama 3-letnich bliźniaków, którą pewnego dnia przygniotło macierzyństwo i życie w kołowrotku praca-dom. Spojrzała w lustro i zadała sobie pytanie, czy jest szczęśliwa. Odpowiedź brzmiała: NIE. Stwierdziła: „Nie chcę tak żyć”. Zaczęła się zastanawiać, czym jest szczęście. Postanowiła zapytać o to kobiety, którym udało się odnaleźć drogę do siebie.

Tak powstała książka „Wszystko mam w sobie”, która również dzięki wsparciu kobiet i nie tylko może zostać wydana. Wesprzyj projekt na PolakPotrafi.pl i zamów książkę już dziś. Zbiórka trwa do 01.06.2016.

Fanpage książki – tutaj.

 

 


 

To artykuł z serii Alfabet / Manifest / Kodeks kobiecej siły. Przeczytaj inne wpisy z tego cyklu – tutaj. Stwórzmy razem alfabet kobiecej siły. Czekam na Twoją propozycję wpisu. Napisz do mnie: gabriela@kobiecasila.pl