Warning: Declaration of ET_Theme_Builder_Woocommerce_Product_Variable_Placeholder::get_available_variations() should be compatible with WC_Product_Variable::get_available_variations($return = 'array') in /home/kobieca/domains/kobiecasila.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/frontend-builder/theme-builder/WoocommerceProductVariablePlaceholder.php on line 8
Czy wrażliwość to SIŁA? - Kobieca Siła

Jeśli wydaje Ci się, że wrażliwość to słabość, to … masz rację. Tylko Ci się wydaje! Bo w rzeczywistości za wrażliwością stoją prawdziwe super moce. Jeśli nie wierzysz, to zerknij na poniższe zestawienie i zobacz 5 cech, które zyskujesz akceptując swoją wrażliwość.

kobiecasila.pl

 

Narodził się stereotyp, że wrażliwość to słabość i najlepiej się z nią nie obnosić. Tak naprawdę jest ona kluczem otwierającym drzwi do życia w pełni. To coś, co wyzwala swobodę bycia sobą i daje możliwość maksymalnego zaangażowania się i odczuwania. Wrażliwość to również umiejętność zatrzymania się przy swoich emocjach w danej chwili i nie chowania ich przed innymi z obawy o ich reakcję. Dzięki niej możemy po prostu być sobą,

1. Autentyczność


Zaakceptowanie swojej wrażliwości to klucz do bycia prawdziwą i spójną. Autentyczność związana jest z otwartością, która wymaga odwagi. Wiadomo, że okazywanie tego co czujemy, nie zawsze jest łatwe, bo boimy się np. jak inni to odbiorą. Jednak chroniąc siebie przed zranieniem, zamykamy się też na inne ważne emocje. Nie da się bowiem czuć wybiórczo tylko tego, co byśmy chciały. Blokując dostęp do niechcianych odczuć, które oceniamy jako niekomfortowe, zatrzaskujemy też drzwi dla tych tych, które są dla nas komfortowe i ubogacają nas. Z kolei wrażliwe osoby częściej żyją pełną piersią, bo pozwalają sobie na doświadczanie całej gamy uczuć, docierając w ten sposób do swojej autentycznej mocy.

2. Spostrzegawczość

Jest to jedna z cech znamiennych dla wrażliwości. Dzięki otwartemu umysłowi osoby wrażliwe mogą z wielu perspektyw spojrzeć na jedną sprawę. Zauważanie szczegółów z pozoru nieważnych często otwiera drogę do jakiegoś nowego, nieszablonowego rozwiązania.

3. Twórczość i kreatywność


Wrażliwość przekłada się na emocje, które często mają odbicie w twórczych pracach. Dzięki temu wrażliwcom często łatwiej jest uwalniać swoje uczucia w sposób ekspresyjny i wyrażać je za pomocą np. sztuki. W ten sposób mogą też inspirować innych, a także uczynić z pasji część swojej codzienności – a może nawet dochodowe zajęcia.

4. Determinacja i upór


Z wrażliwości często wynika również determinacja i upór. A to jak wiadomo przydaje się w wielu sytuacjach. Dzięki temu można pokonywać przeszkody i znajdować siły i energię, by robić coś dla siebie oraz innych. Uparta wiara w sens swoich działań w dużym stopniu daje szansę na ostateczny sukces. Wtedy łatwiej też nie zrażać się w przypadku niepowodzeń i wymyślać kolejne wyjścia z sytuacji. Świadomość swoich wartości i przekonań dodaje mocy.

5. Odwaga i asertywność


Dopuszczenie do głosu emocji i słuchanie swojej intuicji pozwala na życie w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami. Wrażliwość to również odwaga w pokazywaniu siebie taką, jaką naprawdę jesteś. To oznaka dzielności, która zaprasza do tego, żeby wnosić do świata autentyczność i inspirować innych do wyrażania uczuć. Warto jednak wiedzieć, że otwierając się na miłość, radość, piękno, trzeba liczyć się z tym, że przez tę bramę może dostać się też smutek, rozczarowanie, ból. Gotowość na przeżywanie wszystkich tych stanów wymaga wielkiej odwagi. Czasem wymaga to porzucenia bezpiecznej, komfortowej przestrzeni. Warto!

Jak widać wrażliwość to nie słabość, a przejaw wewnętrznej siły! Odkrycie w sobie pokładów tej energii wymaga otworzenia się i nie tłumienia uczuć. Warto dać sobie przyzwolenie na to. Otworzenie serca na siebie, na drugiego człowieka sprawia, że możemy spojrzeć głębiej i czerpać z życia więcej. W ten sposób zyskujemy lepszy kontakt z własną intuicją i dajemy sobie też szansę na naprawdę sycące doświadczenia, wartościowe relacje.

Wrażliwość to nie słabość. To siła.
Za każdym razem kiedy  otworzysz się i pokażesz swoje prawdziwe emocje, możesz sobie pogratulować. Właśnie robisz krok w stronę pełnego, autentycznego życia.

 


W miniony wtorek 10.10.17 w facebookowej grupie:  Kobieca siła i pasja – rozmowy o życiu z sercem i z sensem. gościem cyklu FB LIVE była Magdalena Kluszczyk, znana jako wędrująca z wilkami. Magdalena, która zajmuje się wspieraniem kobiet w zmianach i odważnych decyzjach, opowiedziała o potędze wrażliwości. Jeśli nie miałaś okazji być na żywo podczas transmisji, nic straconego. Zajrzyj do grupy, znajdziesz tam nagranie z tego oraz poprzednich wystąpień innych ekspertek

😊 Co tydzień we wtorki o 21.00 stery w grupie Kobiecej siły i pasji na Facebooku przejmuje jedna z zaproszonych ekspertek! Tematyka tych spotkań krąży wokół:
1. NVC, potrzeby, komunikacja.
2. Produktywność, uważność, koncentracja, planowanie.
3. Znajomość siebie, mocnych stron, talentów, pasji, poczucie wartości.
4. Relacje z innymi, porównywanie się, empatia.
5. Trudności, opory, blokady, trudne uczucia (złość, frustracja, poczucie winy).

 

Na podobnych tematach opiera się również mój program transformacji frustracji w satysfakcję „Zmień frustrację na satysfakcję”. Zainteresowana? Zobacz opis i zapisz się na listę zainteresowanych program transformacji frustracji w satysfakcję i ODBIERZ PREZENT! 🎁
PDF: „Jak odkryć swoją pasję. 7 wskazówek na 7 dni tygodnia”

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ TUTAJ