Och myślałaś, że życie z pasją jest pełne waty cukrowej i lukru. Radości i szczęścia niczym  w wesołym miasteczku. Z przymrużeniem oka sprawdźmy jak jest naprawdę.

kobiecasila.pl

Życie z pasją jest do dupy bo:

1. Jesteś non stop w stanie zakochania
Kto to wytrzyma, wszystko kręci się wokół Twojej pasji i wszyscy w koło o niej coś wiedzą, bo tylko o tym mówisz, że „właśnie rysujesz ilustracje do książki dla dzieci”, albo „zrobiłam sama stronę www i mam bloga” To przecież jak kogokolwiek taka informacja mogłaby ominąć?!

2. Jesteś outsiderką, jesteś nieprzewidywalna.

Kolejny Sylwester, a Ty znowu nie wiesz kto występował w telewizji :O
Ludzie się boją inności, codzienności odbiegającej od schematu.  Życie w strefie komfortu (ich strefie) jest łatwiejsze, a nie to co Ty wyprawiasz ze swoim życiem, to już ludzkie pojęcie przechodzi!

3. Nie jesz, nie pijesz, nie śpisz

Po co? Przecież  zakochałaś się w swojej pasji, żyjesz nią na maxa. Nie potrzebujesz rozkładać swojej energii na różne ważne czynności, bo teraz tylko ta jedna rzecz jest ważna, a reszta nie! Budzi Cię w nocy z nowymi pomysłami do przetestowania i nie pozwala zasnąć. Więc wstajesz w nocy i robisz na przykład „na szydełku nową maskotkę”.

4. Nie masz prawdziwej vel normalnej pracy

Niezmiennie  słyszysz „Kiedy pójdziesz/ znajdziesz normalną pracę? Taką, wiesz, od … do … za pewne pieniądze” Nie szkodzi, że właśnie wczoraj zakończyła się przedsprzedaż Twojej pierwszej książki wydanej osobiście bez pomocy wydawnictwa i zarobiłaś 30 000 w tydzień 😉

5. Nie masz pieniędzy

Tak jesteś postrzegana, jak wydajesz to ciągle na tą pasję, więc jakbyś nie miała.
Albo dokupujesz włóczkę, albo inwestujesz w reklamę na fb, a to nowy obiektyw by się przydał itd.
Jeśli faktycznie nie masz pieniędzy, to być może utknęłaś w punkcie kto za to zapłaci?

6. Nie masz życia, nie odpoczywasz

Zgadza się, Twoje myśli ciągle krążą wokół tej jednej „rzeczy”- Twojej pasji, więc czujesz się zmęczona a czasami nawet przytłoczona. W końcu przecież jest tyle możliwości, tylko jak wybrać? Od czego zacząć? Co zrobić najpierw: założyć kanał na youtube czy zbadać rynek?

7. To nałóg i przekleństwo, który wiąże ci ręce.

Pasja to nie choroba, ale jednak sprawa jest nieuleczalna. Myślisz o niej zawsze i wszędzie, chcesz to robić zawsze i wszędzie, a nawet musisz! A to w metrze zobaczysz kogoś
i pomyślisz  „jaka elegancka kobieta tylko mojej unikatowej biżuterii jej brakuje” Albo w parku „jaka radosna rodzina, z chęcią uwieczniłabym ich na zdjęciach”

8. Wszyscy wiedzą lepiej, brakuje Ci wsparcia

Jesteś wrażliwa, z odwagą oddałaś się pasji, a tu ciągle ktoś jest mądrzejszy. Słyszysz, że „marnujesz czas”, „mogłabyś zrobić coś pożytecznego”, „potrzebna to jest praca lekarza”

9. Brak ciekawości, energii i chęci

Nic Cię nie interesuje. Poprawka, nic INNEGO Cię nie interesuje, zatem szkoda Ci na to czasu i energii i bez opamiętanie pochłania Cię jedno zajęcie. 

10. Masz korpopasjobiznes
Żyjesz z pasji na pasującym Ci poziomie, ale te ciągłe nadgodziny, brak czasu na cokolwiek przyjemnego, na spełnianie innych swoich marzeń. Przecież wszystko musisz zrobić sama, jak to ktoś mógłby ….e nie! Nie dam , sama zrobię to lepiej!

11. Rezygnujesz z pasji gdy powiększa się rodzina

Ważniejsze są rachunki, przecież tego nie da się pogodzić. Podkulasz „ogon” idziesz do „normalnej” pracy, a tam Ci nie idzie dobrze, bo ciągle jesteś w swoim świecie. Nie dają ci spokoju myśli typu: „namalowałabym ten piękny dworek.” Miało być tak stabilnie i pewnie, a brakuje czasu i pieniędzy by rozwijać swoją pasję.

12. Nie każdy ma pasję

Nareszcie ktoś to powiedział, nie muszę już udawać, że mam pasję lub nie muszę jej na siłę szukać.  

Być może specyficznie postrzegasz pasję. Jeśli jest coś co sprawią Ci ogromną frajdę może okazać się, że to Twoja pasja. Być może nie zauważyłaś, że ją masz, bo jest dla Ciebie naturalna robisz tak całe życie i jest z Tobą zrośnięta.
Myśląc o tym, czego pragniesz najbardziej w życiu zapraszam Cię do sprawdzenia czy ja i mój program w formie warsztatów, możemy Ci pomóc z odwagą wziąć życie w swoje ręce już teraz na początku Nowego Roku, żeby nie skończyło się tylko na noworocznych postanowieniach. Teraz jest najlepszy moment!

SPRAWDŹ program transformacji Zmień frustrację na satysfakcję

Dodałabyś coś do listy ŻYCIE Z PASJĄ JEST DO DUPY?

Autorka artykułu – Marta Lech