Warning: Declaration of ET_Theme_Builder_Woocommerce_Product_Variable_Placeholder::get_available_variations() should be compatible with WC_Product_Variable::get_available_variations($return = 'array') in /home/kobieca/domains/kobiecasila.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/frontend-builder/theme-builder/WoocommerceProductVariablePlaceholder.php on line 8
Jak ogarnąć chaos? - Kobieca Siła

Znasz ten nieznośny stan, kiedy w głowie piętrzą się pytania, lecz nigdzie nie znajdujesz na nie odpowiedzi?

Bardzo chcesz coś zrobić, zmienić, tylko nie wiesz co?

Energia cię roznosi, a jednocześnie też frustruje, bo nie wiesz, jak sensownie ją spożytkować?

Rezultat w postaci wewnętrznego spokoju i poczucia spełnienia rzadko kiedy przychodzi sam. Zazwyczaj trzeba gruntownie przyjrzeć się sobie i po nitce do kłębka dojść do przyczyny naszego chaosu. A następnie znaleźć sposób, żeby działać z pomysłem, sercem i sensem.

Każda z nas jest inna, różnimy się potrzebami, priorytetami, marzeniami. Jednak niezależnie od tego, również każdej z nas może dotyczyć sytuacja, w której stoimy na krawędzi i nie wiemy, co dalej?

kobiecasila.pl

Przyjrzyjmy się trzem przykładom.

  1. Chcesz poukładać wartości i priorytety i zacząć działać.

Rodzina i wychowywanie dzieci to jedna z Twoich życiowych misji. Ale nie jedyna. Przecież praca, zwłaszcza ta, która jest dla ciebie źródłem radości i satysfakcji, to również ważny aspekt. W takim przypadku mogą pojawić się pytania:

  • Jak prowadzić dom i spełniać się zawodowo?
  • Jak przekształcić pasję i konkretny pomysł na biznes?
  • Od czego zacząć?

 

  1. Masz kilka pasji.

Wiesz już, czym chcesz się zajmować, w czym jesteś dobra i uwielbiasz to robić. Twoja pasja jest Twoją pracą i sprawia Ci frajdę oraz satysfakcję, ale…
… to nie jedyna Twoja pasja. Nie wiesz do końca, jak sprawiedliwie podzielić czas na wszystko, na czym ci zależy. Miewasz wyrzuty sumienia, że oddając się jednej pasji, zaniedbujesz coś innego, równie dla ciebie ważnego.
Pojawia się pytanie:

  • Jak sprytnie połączyć wszystkie elementy układanki, żeby uwzględnić szerokie spektrum zainteresowań?

 

  1. Stoisz na życiowym zakręcie.

Jesteś w miejscu, w którym nie chcesz być. Kiedyś przynosiło Ci to zyski finansowe oraz poczucie satysfakcji, ale jednocześnie czujesz, że to już nie jest Twoja droga. Po jakimś czasie zmęczona walką, podejmujesz decyzję. Pada wreszcie odważna deklaracja, żeby zacząć od nowa. Świetnie, tylko…
…przez ostatni czas byłaś tak zakręcona na punkcie tego co robisz, całą siebie poświęcałaś tylko na tę jedną rzecz i w zasadzie zapomniałaś, co innego lubisz albo co mogłabyś robić. Zaczynasz szukać, zastanawiasz się, co zmienić, którą ścieżką pójść, rozglądasz się za jakimiś wskazówkami, chcesz potwierdzenia, że idziesz słuszną drogą. Jednak czujesz tylko, że błądzisz po omacku i nic się nie zmienia. W efekcie narastają negatywne uczucia, smutek i frustracja.

 

Znajome scenariusze?

To może zdarzyć się każdej z nas. Ale to nie koniec świata. Czasem natłok obowiązków, myśli, zajęć, działanie bez planu powoduje chaos i dezorientację. Ale każdy bałagan może przekształcić się w porządek. Możesz zakończyć to boksowanie się samej ze sobą i swoimi myślami. Nie wiesz od czego zacząć?

Zacznij od ustalenia strategii. Dostrzeż narzędzia, jakie masz i z nich skorzystaj. Pomyśl nad swoimi potrzebami, poukładaj wartości, spróbuj uważności. Wycisz się i uspokój. A wtedy usłyszysz odpowiedzi na każde z twoich pytań. Bo tak naprawdę one są w tobie. Czasem tylko przysłoniętę przez obowiązki, lęki, wymówki czy rutynę.

  1. Masz plan działania i go realizujesz. Wyznaczasz sobie małe kroki, które jesteś w stanie zrobić uwzględniając swoje możliwości. Dzięki organizacji czasu, sprawniej i łatwiej radzisz sobie z obowiązkami. Masz jasny podział zadań i nie zostawiasz ich na ostatnią chwilę. Kiedy dzieci są w szkole, ty pracujesz nad swoją stroną lub tworzysz produkty czy materiały. Po kolei wiesz, co masz robić, a nawet jeśli stanie się coś nieoczekiwanego np. sąsiadka wpadnie na kawę, to masz dla niej czas, bo nie gonią cię terminy, tylko pozwalasz sobie na pracę we własnym tempie.
  2. Pracujesz i podróżujesz. Uczysz i malujesz. Tworzysz i z radością sprzedajesz. Działasz z kreatywnością, nic cię nie blokuje i nie ogranicza. Masz czas dla siebie i dla bliskich. Masz poczucie spełnienia i że wszystko wreszcie jest na swoim miejscu.
  3. Droga poszukiwań staje się ekscytującą podróżą. Na nowo odkrywasz siebie oraz to, co sprawia ci radość, aż wreszcie dochodzisz do miejsca, gdzie czujesz, zupełny spokój, masz poukładane wartości i priorytety i potrafisz zauważać swoje potrzeby. A także zyskujesz pewność, że nawet jeśli kiedyś znów będziesz chciała coś zmienić, to sobie poradzisz.

 

Satysfakcja, spełnienie i spójność to nie zawsze stan, który dostajesz ot tak po prostu. Często wymaga pracy i samodyscypliny. Jednak zyskanie spokoju i harmonii jest warte włożenia każdego wysiłku. Wielkim atutem będzie też wsparcie, jakie dostaniesz od innych. Znajdź ludzi, którzy obdarzą cię empatią i podtrzymają iskrę, która pozwoli rozpalić ognisko zmian.

Na dowód, że zmiany są realne polecam wywiady z kobietami, które pokonały frustrację i zamieniły ją na SATYSFAKCJĘ!

Wywiad z Anną Koskowska – jubilerką, artystką.

Wywiad z Niną Wojtyrą – dietetyczką.

 


“Ogarnij chaos i wyznacz fundamentalne cele życiowe. Jak? Pobierz ebook i przyjdź na LIVES!
Gdy masz bałagan w domu, to podciągasz rękawy i bierzesz się do sprzątania. W uporządkowanym miejscu czujesz się lepiej.
A co robisz, kiedy czujesz chaos w głowie? Tak, ten bałagan też się da posprzątać. Weź do ręki narzędzia. tym razem nie miotłę, a ebook POBIERZ
Z pomocą dwunastu pytań odkurzysz swoją siłę, pewność i spokój, a także wyznaczysz swoje cele!
Potrzebujesz więcej wskazówek, jak się do tego zabrać? Zapraszam Cię na serię 3X LIVES poświęconych specjalnie temu tematowi!
Bądź na fanpejdżu KobiecaSiła
w środę 21.02.18 o g.13.00
w czwartek 22.02.18 o g.13.00
i w piątek 23.02.18 o g.13.00.

Do zobaczenia!