O, jak miło stworzyć artykuł po tak długiej przerwie! Przez miesiące nie miałam głowy do pisania, bo pochłonęło mnie życie osobiste i zawodowe, które biegło trochę innym rytmem w czasie pandemii. Mam jednak ważną wiadomość do przekazania, dlatego się zmobilizowałam. Ale po kolei.

kobiecasila.pl

Od jakiegoś czasu, właściwie od kilku lat, dostaję pytania od osób, które myślą o zostaniu coachem, lub od startujących coachów o moją drogę, o początki, o trudności, ale też o to, jak zrobić, żeby mieć klientów, żeby być coachem dla innych, a nie tylko na dyplomie. Powoli dojrzewała we mnie idea, by zrobić coś, co mogłoby wesprzeć takie osoby. Bo mieć wiedzę na jakiś temat, to jedno, a umieć wiedzę przekuć w praktykę, to drugie.

Opracowałam program warsztatów online dla coachów, a także trenerów o tym, jak stawiać pierwsze kroki. Zanim więcej o nim napiszę, chciałabym w tym artykule odpowiedzieć na kilka powtarzających się pytań.

 

Dlaczego wybrałam coaching? 

W moim przypadku poszłam na kurs Needs based Coaching, bo organizatorzy zapraszali nie tylko tych, którzy chcą być coachami, ale także m.in. rodziców chcących rozwijać się w NVC czyli w Porozumieniu bez Przemocy. Byłam wtedy w dużym osobistym kryzysie, a NVC mnie pociągało, dlatego postanowiłam wciąć w nim udział. Kurs odbywał się w Krakowie przez 6 dni. Codziennie po zajęciach wracałam do Tarnowa, a rano jechałam z powrotem. Pamiętam to jako wielki trud zarówno w wymiarze zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Z podziwem patrzyłam na prowadzącą Pernille Plantener, jak zręcznie porusza się po tych zawiłych ścieżkach coachingu, a moja samoocena malała. Czułam, że narastają we mnie blokady, że się porównuję i tracę wiarę w siebie.

 

Co sprawiło, że dwa miesiące po otrzymaniu dyplomu jednak miałam już pierwsze płatne klientki?

Dzieliłam się moimi wątpliwościami i stresami ze wspierającą mnie grupą kobiet, a one we mnie wierzyły. Sama też  mocno pracowałam nad sobą i swoimi oporami. Proponowałam bezpłatne sesje, by uczyć się i modyfikować je dzięki życzliwym feedbackom. Moja pierwsza klientka coachingowa, która zdecydowała się na 6 płatnych sesji, znała mnie już z warsztatów online, które prowadziłam w formule mastermindowej. Mieszkała we Francji, więc chętnie korzystała z wirtualnej formy. Kolejna pojawiła się u mnie dzięki poleceniu i sprawdzeniu, jak się ze mną pracuje na jednej bezpłatnej sesji. Kliknęło. Wykupiła pakiet 12 sesji. Oba procesy wspominam jako głębokie, transformujące, kończące się wielką ulgą u moich klientek i planem, co dalej w tematach, z którymi przyszły.

 

Czy miałam jakąś przemyślaną strategię na pozyskiwanie klientów? 

Wtedy jeszcze nie. Próbowałam różnych rzeczy, wzięłam udział w licznych webinarach, szkoleniach, kursach na temat Facebooka, budowania marki, marketingu, narzędzi online, komunikacji z klientami. A jednocześnie nie odpuszczałam tematów związanych z relacjami i z komunikacją w rodzinie. To był czas mojego ogromnego rozwoju. Pamiętam, że bywało mi trudno, bo czasem byłam bliżej tego, co podpowiadała głowa, a innym razem tego, co dyktowało serce. Ten brak integralności był dla mnie energetycznie wyczerpujący. Ale wtedy skuteczny na tyle, że krok po kroku szłam dalej ucząc się w locie. Nieśmiało cieszyłam się sukcesami, pokornie znosiłam gorzki smak porażek. Budowałam swoją markę Kobieca Siła rozwijając się wraz z nią. Najpierw prowadziłam sporo kursów online oraz warsztatów w realu dla kobiet w tematyce kobiecości i relacji, lecz ciągnęło mnie także do przedsiębiorczości, która jest domeną mojej rodziny, o czym przypomniał mi udział w Latającej Szkole w 2014 roku. W międzyczasie skończyłam kolejny etap kursu dla coachów z Pernille Plantener, który wspominam bardzo dobrze, bo już wiedziałam, że kocham coaching i świadomie chcę iść tą drogą. Potem zdałam egzamin organizowany przez ICF, otrzymałam akredytację Associate Certified Coach. Następnym etapem był kurs u Ewy Mukoid, który przygotował mnie do egzaminu na Professional Certified Coach. Jestem nim od maja 2021 z akredytacją International Coach Federation.

Mam wielu klientów coachingowych, a jednocześnie doskonalę się w pracy z grupami, które od lat prowadzę lub współprowadzę online i w realu (warsztaty, kursy, wyzwania, mastermindy). Obecnie jestem na ścieżce edukacyjnej w Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii, by móc uzyskać rekomendację dla trenerów od Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 

Dziś mogę odważnie o sobie powiedzieć – jestem dojrzałym coachem, jestem dojrzałym trenerem, pracuję w oparciu o potrzeby i empatię. To są potężne narzędzia, które pomagają uzdrowić relacje ze sobą, z innymi. Bo można być bardzo dobrym, skutecznym coachem i trenerem pracując w oparciu o tzw “miękkie” narzędzia. Jestem żywym tego przykładem.

 

Przyszedł moment, by napisać więcej o nowym projekcie.

Chcę pomóc początkującym life coachom, trenerom ruszyć z miejsca. Bo wiem, jak trudno jest stawiać pierwsze kroki w tych zawodach.

Dlatego zapraszam chętne osoby na pilotażową wersję warsztatu online dla coachów i trenerów: “Została_em coachem, trenerem. I co dalej?” 

Warsztaty będą trwały 3 dni po 6 godzin 11-12-13.01.2022 od 10.00 do 16.00 via ZOOM. Inwestycja to 1500 zł 500 zł do poniedziałku 03.01.2022, potem cena wzrasta do 750 zł (promocyjne ceny są ze względu na pilotażową wersję warsztatu). Liczba miejsc jest ograniczona, by każdy miał czas się wypowiedzieć i zadać pytanie. Celem tej grupy będzie również wzajemne wsparcie także po zakończeniu warsztatu. SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA

 

Co oznacza pilotażowa wersja?

Oznacza, że nie mam jeszcze strony internetowej, na której wszystko jest pięknie opisane, nie mam czasu na promocję, nie mam czasu na zachęcające lajwy, czy posty. 

A co mam? 

Mam wszystkie ćwiczenia, całą przemyślaną i rozpisaną strukturę warsztatu, mam doświadczenie, którym chcę się z Wami podzielić. Zebrałam ćwiczenia z moich różnych autorskich kursów, warsztatów, m.in:

Zmień frustrację na satysfakcję, Mam tę moc, Czym konkretnie się zajmujesz, Jak działać z sercem i z sensem, Wirtualny Trekking, Jak ruszyć z działaniami w realu, Jak mieć więcej energii na co dzień,  itd.

Od 2014 roku prowadzę działalność jednocześnie budując markę Kobieca Siła, od 7 lat lat prowadzę, organizuję i sprzedaję warsztaty i kursy w realu oraz online. Jestem coachem od 6 lat, przeprowadziłam ponad 650 godzin sesji coachingowych. W międzyczasie zostałam mamą po raz czwarty (mam 3 nastoletnich synów i kilkuletnią córkę). Z satysfakcją łączę życie zawodowe i osobiste będąc blisko moich wartości.

 

Zobacz, jakie będą moduły tego warsztatu:

 

  1. Wstęp:

  • zapoznanie się grupy,
  • zasady, kontrakt.

   

  2. W jak wartości i wizja:

  •  satysfakcjonujące życie zawodowe oparte na wartościach

  3. C jak Czym konkretnie się zajmujesz? 

  •  przemyślenie niszy, by doprecyzować marketing
  • ustalenie, kim są idealni klienci i jakie są ich problemy, które coach, trener pomaga rozwiązać
  • stworzenie krótkiego komunikatu o swoich działaniach, czyli “elevator speech” z akcentem na rezultaty klientów

   4. P jak przekonania, promowanie, pieniądze, przesiębiorczość i planowanie

   •  zmierzenie się z przekonaniami nt marketingu, promowania siebie i swoich usług, sprzedaży i pieniędzy, wycena usługi
   • planowanie działań w swoim przedsiębiorstwie

    5. M jak marketing 

   • rodzaje marketingu, typowe błędy i wskazówki
   • zaprojektowanie działań marketingowych

    

   6. S jak sprzedaż i system działania

   •  zaprojektowanie przykładowych lejków sprzedażowych 
   • obsługa klienta przed, w czasie i po sprzedaży

    7. Case studies, inspiracje, pytania 

   • pytania/odpowiedzi, burze mózgów, 
   • mastermind

    

    8. Podsumowanie i zakończenie

   • podsumowanie warsztatu: czego się dowiedziała_em, jak chcę wiedzę wdrożyć w życie, 
   • plan działania
   • deklaracja – “Za rok o tej porze będę ….”

    Więcej informacji o warsztatach na stronie –> Została_em coachem, trenerem. I co dalej?

     

    Zapisz się na listę zainteresowanych (wypełnij formularz poniżej). Dzięki temu otrzymasz kolejne informacje, które będą mogły pomóc Ci podjąć decyzję. W razie pytań, pisz: gabriela@kobiecasila.pl

    Zapraszam! Skorzystaj z tej pilotażowej formy. Taka okazja zdarza się tylko raz!