Książki to nasi wierni przyjaciele. Dużo nam dają. Ja czerpię z nich garściami. Dziś chcę się podzielić moją TOP listą – stworzyłam zestaw ulubionych książek i autorów. Jestem bardzo ciekawa, które książki Ty polecasz?
b50336cd71f496c5fcaab7d876a11ad4df0d9a55aed4edbfaapimgpsh_fullsize_distr

 1. Brene Brown, Dary niedoskonałości

Kocham Brene Brown! Dary Niedoskonałości to pozycja dla wszystkich, których męczy perfekcjonizm i nieumiejętność zaakceptowania swoich słabości.

Autorka namawia do  zaakceptowania swoich braków oraz zrezygnowania z przekonania, że nie możemy popełniać błędów. Niedoskonałości – to część ludzkiej natury, jeśli je uznamy to otworzy się przed nami satysfakcjonujące życie, pełne akceptacji dla samych siebie, innych i tego co nas spotyka.

 

 

 1. Gary Vaynerchuk #ZAPYTAJGARYEGO

Konkretne, pomocne odpowiedzi Garyego na pytania jego fanów dotyczące szeroko pojętego zakresu przedsiębiorstwa i marketingu. Autor jest charyzmatyczną postacią z ogromnym doświadczeniem. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości powiązane z Twoim biznesem lub pomysłem na niego, być może znajdziesz w książce wskazówki ułatwiające rozwiązanie gryzącego Cię problemu

Zobacz artykuł o tej książce: https://www.kobiecasila.pl/2016/09/droga-na-szczyt-zapytaj-garyego/

 

 1. Michael E. Gerber, Mit przedsiębiorczości

Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy posiadają lub zamierzają założyć swój biznes. Wskazówki dotyczące tego czym jest własna firma i jak powinna być zorganizowana oraz jak sprawić by działała efektywnie  i nie wypaliła naszego zaangażowania.

Na blogu jest artykuł i PDF do pobrania – https://www.kobiecasila.pl/2016/05/kobieca-sila-czyta-mit-przedsiebiorczosci-gerbera/

 

 

 1. Clarissa Pinkola Estes, Biegnąca z wilkami

Biblia dla kobiet! Autorka zna psychikę kobiet i opowiada o niej w mistrzowski sposób. To książka, którą warto przeczytać kilka razy w życiu i za każdym razem coś innego będzie dla nas ważne. Odwołuję się do niej na moich kursach.

 

 1. Regina Brett, Bóg zawsze znajdzie Ci pracę

Kolejne 50 krótkich ale treściwych lekcji od tej autorki o tym jak szukać spełnienia. Jeśli przestało Cię satysfakcjonować to czym się zajmujesz i chcesz znaleźć nową drogę lub jeśli kochasz to co robisz, ale chcesz także odnajdować sens nie tylko w pracy. Niezależnie na jakim etapie życia zawodowego jesteś – warto przeczytać.

 

 1. Leo Babauta, Skup się „prosta droga do sukcesu”

Autor znany ze stosowania i szerzenia idei minimalizmu. W książce zwraca uwagę na umiejętności koncentracji, jak osiągnąć spokój umysłu, jak uporządkować swoje życie i odnieść sukces. Zachęca do filozofii minimalizmu, która wspomaga lepsza organizację. Ostatnio kupiłam jego książkę „52 zmiany” i już nie mogę się doczekać, kiedy ją przeczytam.

 

 1. Gary Keller, Jedna rzecz

Przydatna jeśli masz poczucie chaosu i pragniesz wreszcie wszystko uporządkować. Według autora, filozofia jednej rzeczy to prosta droga do sukcesu. Skupianie się na jednym działaniu, ale takim które sprawi, że pozostałe rozwiążą się same lub staną się nieistotne.

 

 1. Brene Brown, Rosnąc w siłę

  Autorka zachęca do doceniania siły emocji i żeby nie bać się dyskomfortu. Opisuje proces podnoszenia po upadku i dzieli je na trzy etapy: rozpoznanie, zmagania, rewolucja. Bardzo lubię.

 1. Jesper Juul, Twoja kompetentna rodzina

O agresji, zachwianiu życzliwych relacji, problemach z komunikacją,  konfliktach w rodzinie i jak sobie z tym radzić oraz o roli rodziców jako przywódców

 

 1. Jesper Juul, Agresja –Nowe Tabu?

  Istota agresji u dzieci. Jak uczyć dzieci przekształcania agresji w konstruktywne działanie. O tym jaki wpływ na rozwój dzieci i relacje z rodzicami, ma atmosfera domowa i zachowania mamy i taty. Dużo ważnych informacji o złości, o tłumieniu potencjału.

   

 2.  Jesper Juul, Przestrzeń dla rodziny

Autor dzieli się swoim bogatym doświadczeniem na temat relacji rodzinnych. O tym jak ważne jest znalezienia środka w relacjach z dziećmi – nie stosować schematów wychowawczych, ale także nie zgadzać się na wszystko bo to rodzice mają prawo decydowania, jednak ważne jest by słuchać także tego, co mają do powiedzenia dzieci.

 


Jaka jest Twoja lista ulubionych autorów i książek?

Co Cię ostatnio zainspirowało, zaskoczyło? Podziel się w komentarzu.